Svētdien, pirms SynotTip virslīgas spēles futbolā starp VALMIERA GLASS VIA un FK Metta/LU komandām tika svinīgi atklāts pārbūvētais Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadiona mākslīgā seguma laukums.

Laukuma atklāšanā piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Futbola federācijas kapteinis (prezidents) Kaspars Gorkšs, federācijas talismans vilks, Valmieras futbola kluba viceprezidents Uldis Pūcītis un vismaz pustūkstotis skatītāju.

APMAIŅĀ pret laukumu, kuru futbolisti tik ilgi gaidīja, kluba viceprezidents Uldis Pūcītis svinīgajā brīdī Valmieras pilsētas mēram Jānim Baikam un Latvijas futbola federācijas kapteinim Kasparam Gorkšam dāvāja personalizētus komandas kreklus un fanu šalles.

«Paldies futbola federācijai par atbalstu piešķirot mums šo segumu. Esam apmierināti ar padarīto darbu rezultātu, beigās ietaupījām arī diezgan daudz naudas, tā kā papildus varēsim vēl nomainīt sētu apkārt laukumam un veicot vēl arī citus iepirkumus. Kas attiecas uz telpu sakārtošanu zem stadiona tribīnēm, to kavē ūdens izolācijas problēma virs tām, tāpēc iesākumā jārod risinājums tam,» tā Jānis Baiks.

Gandarījums par paveikto bija arī Kasparam Gorkšam: «Es domāju, ka laukums ir izdevies tieši tāds kādu mēs gaidījām, brīdī kad uzsākām šo projektu. Futbols Valmierā, viennozīmīgi, ir ienācis jaunā kvalitātē — Valmieras futbola klubs šogad spēra pirmos soļus augstākajā Latvijas futbola ešalonā. Es ceru, ka šāds laukums viņiem palīdzēs arī tur nostiprināties. Valmiera pamazām kļūst par tādu futbola lielpilsētu, ar tam atbilstošu infrastruktūru.»

Aicinot laikus Kasparu arī uz pēc diviem gadiem paredzētā rekonstruētā J. Daliņa stadiona atklāšanu, federācijas kapteinis atbildēja: «Starp citu, J. Daliņa stadionā bija mana absolūti pirmā redzētā futbola spēle mūžā. Tēvs aizveda skatīties kā ar Baci priekšgalā spēlēja Gauja. Tā kā ar šo stadionu man ir sevišķi siltas atmiņas. Arī kad es sāku spert savus pirmos soļus profesionālajā karjerā, atceros, ka spēlējot 2. līgā vislielākais prieks bija tad, kad tieši šajā stadionā man ļāva uzspēlēt pret Valmieras otro komandu. Tie bija mani futbola svētki.»

Jāpiebilst, ka laukuma seguma rekonstrukciju veica SIA Saimniecība 24, par iepirkuma līgumā paredzētajiem 57242.31 EUR. Stadiona sakarā nākamie darbi sagaidāmi ar vecā žoga demontāžu un jaunā montāžu, elektroniskā tablo uzstādīšanu (tāds jau ir iegādāts), laukuma apgaismojuma uzlabošanu un zem tribīņu esošo telpu savešanu ekspluatācijas kārtībā.

JAUNAIS LAUKUMS no skatītāju tribīnēm pirmās spēles laikā, kurā valmieriešiem svētkus pabojāja šī gada sīvākie konkurenti FK Metta/LU uzvarot mūsējos ar 2:0.

Atbildēt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.