Sestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā VALMIERA GLASS VIA futbolisti turpināja labi iesākto Optibet Virslīgas sezonu, nospēlējot neizšķirti – 1:1 (1:0) ar FK Ventspils.

Ļoti likumsakarīgi, ka otrajā mājas spēlē stadionu atkal piepildīja prāvs pulks skatītāju – ja ir skaists futbols, kas nes uzvaras, tad būs arī, kas to vēros. Daudzi brīnumaino Tamaza Pertijas komandu paskatīties darbībā šurp bija atbraukuši pat no galvaspilsētas.

Diemžēl šīs spēles viens no vēstījumiem nebija prieka pilns. Pēc medicīniskām pārbaudēm atklājies, ka vienam no mūsu komandas daudzsološākajiem futbolistiem – Kristeram Lūsiņam ārsti celī konstatējuši krustenisko saišu plīsumu, līdz ar to skaidrs, ka viņam šī sezona jau ir beigusies, nospēlējot tajā vien 16 minūtes pirmajā cīņā pret Daugavpili.

Priekšā garš atlabšanas ceļš, kas prasīs daudz spēka, galvenokārt jau emocionālā ziņā. Lai atbalstītu Kristeru, mūsu futbolisti pirms spēles laukumā izgāja viņu uzmundrinošos t-kreklos, tos visas spēles gaitā valkāja arī mazie bumbu padevēji. Veseļojies, Krister! Tev vēl viss priekšā.

Uzvarētāji sastāvu nemaina – Pertija pret ventspilniekiem laukumā sūtīja tos pašus, ko iepriekšējā uzvarā pret Riga FC. Un nekļūdījās. Pirmajā puslaikā izvērtās visai līdzvērtīga cīņa, sākumā gan vairāki bīstami uzbrukumi padevās viesiem, vismaz divos no tiem neapšaubāmo talantu lieliski nodemonstrēja Valmieras vārtsargs Vladislavs Lazarevs.

Lazarevam šī spēle noteikti bija īpaša ar to, ka pretim viņam spēlēja viņa labs paziņa Anastasijs Mordatenko, ar kuru kopā pirms gadiem trijiem Ventspilī savārīja varenas ziepes – reibumā interneta plašumos ievietojot video, kurā abi tika paņirgājušies par šīs komandas galveno treneri Polu Ešvortu. Neskatoties uz nožēloto, sekoja abu atskaitīšana no komandas. Jaunības muļķības gan abiem ir aiz muguras, un nu gan Anastasijs, gan Vladislavs ir vieni no lielākajiem šīs sezonas spīdekļiem. Abi to apliecināja arī šajā spēlē.

Pirmais vārtu guvums notika burtiski pirms tiesneša svilpes uz pārtraukumu. Pēc Mārča Ērgļa piespēles uz vārtiem ar bumbu izrāvās enerģiskais Ēriks Punculs, kuru pēc mirkļa soda laukumā neatļauti kavēja pretinieku kapteinis, Togo aizsargs Abduls Gafars Mamahs. 11 metru soda sitienu precīzi realizēja Boriss Bogdaškins.

Otrajā puslaikā turpinājās aizraujošs futbols. Spēlē arvien vairāk iesaistījās abu komandu vārtsargi. Kādā no epizodēm aizspēlējās valmierieši, un viesi tos sodīja – 67. minūtē pēc centrējuma no malas no tuvas distances vārtus guva tas pats Mordatenko. Tuvojoties spēles izskaņai, abas komandas arvien vairāk aizrāvās ar pretuzbrukumiem, tā burtiski paceļot skatītājus kājās, pēc spēles šī mirkļa sajūtas Pertija salīdzināja ar lidināšanos kosmosā.

Burtiski no zaudējuma mājiniekus vienpersoniski glāba Lazarevs, atkal otrā pusē ventspilniekus mūsu futbolistu neprecizitāte, jāpateicas arī tiesnesim Artim Ķēniņam, kurš ļāva spēlei ritēt, nepārtraucot to ar apšaubāmām svilpēm. Aizraujošā spēle noslēdzās neizšķirti, un par to pēc spēles apmierināti bija abu komandu treneri, vienlaikus viens otram pateicoties par lielisko futbola izrādi.

Dejans Vukičevičs, FK Ventspils galvenais treneris: «Spēle padevās skaista — līdzjutēji, domāju, bija apmierināti, sevišķi ar otro puslaiku. Mēs pirmajā puslaikā neko neparādījām — mums nebija momentu, savukārt ielaidām vārtus brīdī, kurā nopietnas komandas nedrīkst ielaist, turklāt vēl tādā veidā. Vienmēr ir smagi, ja ielaid vārtus tieši pirms pārtraukuma. Otrajā puslaikā pēc pārtraukuma sarunas spēlējām jau daudz labāk — komanda parādīja lielu vēlmi, lai rezultātu izlīdzinātu. Vienlaikus arī pretinieks nenolaida rokas — man gan tas nebija pārsteigums, arī komandai iepriekš biju teicis, ka šī nav pērnā gada Valmiera — šogad tā ir cita komanda, cits treneris, un es labi zinu, kā šī trenera vadībā komandas spēlē — futbolisti daudz skrien, presingo — ir ļoti grūti ar viņiem spēlēt. To visu arī piedzīvojām pirmajā puslaikā, domāju maniem spēlētājiem vajadzēja pašiem noticēt, ka šodien spēlējam ar ļoti nopietnu pretinieku. Tam visam klāt vēl nāca spēcīgs līdzjutēju atbalsts, bija lieliska atmosfēra. Kas attiecas uz otro puslaiku, bija iespējas gan mums, gan pretiniekiem, īpaši daudz pēdējās 15-20 minūtēs. Abas komandas vēlējās uzvarēt, neviena nenosēdās aizsardzībā — neviena nevēlējās to vienu punktu, beigās kaut kas pietrūka gan mums, gan viņiem. Apsveicu Valmieru ar punktu, viņi ir pierādījuši, ka šosezon būs ļoti nopietns pārbaudījums jebkuram klubam. Protams, neesmu apmierināts ar šo vienu punktu, bet ja ņemam vērā, ka šī ir pavisam cita Valmiera, tad laiks parādīs cik vērtīgs bija šis punkts.»

Tamazs Pertija: «Pirmkārt vēlos par spēli pateikties pretiniekiem, jo tādu futbolu kādu šodien abas nodemonstrējām, radot tādu ažiotāžu tribīnēs, bez viņa nebūtu iespējams. Viņi arī ļoti cienījami, vīrišķīgi šodien laukumā izturējās. Bija redzams, ka abas komandas šodien vēlējās uzvarēt — veidoja daudz momentu, neviena nevēlējās šo neizšķirtu. Bija gaidāms, ka spēle būs saistoša, bet ne tik ļoti kādu to šodien pieredzējām. Otrkārt esmu pateicīgs līdzjutējiem, kuri mūs šodien atbalstīja. Esmu ļoti priecīgs, ka pilsētā ir radusies šāda ažiotāža un ļaudis nāk uz futbolu. Mūsu galvenais uzdevums ir priecēt viņus. Un treškārt, varbūt kāds domāja, ka tam vajadzēja būt pirmajā vietā, esmu pateicīgs saviem futbolistiem — šodien viņi reāli parādīja, ka ir vienota komanda, no kuras neviens neizkrīt ne aizsargājoties, ne uzbrūkot. Šis ir apbrīnojami, ja ņem vērā, ka komanda ir kopā tikai otro mēnesi. Ja es teiktu, ka es neesmu apmierināts, ka nospēlējām neizšķirti, tad tie būtu meli, protams, ka esmu apmierināts, jo spēle varēja pagriezties citā gultnē. Par cik esmu pieticīgs cilvēks, teikšu, ka esmu mierā, ka nospēlējām šodien neizšķirti. Trīs punkti, kā mums, tā pretiniekiem, protams, būtu vēl labāks iznākums. Teikšu godīgi — pēdējās šīs spēles 20 minūtēs es ieguvu tādu futbola kaifu, ka lidinājos kaut kur kosmosā. Ja šādi jau trešajā kārtā komandas spēlē — momenti te pie vieniem, te otriem vārtiem, nudien tas bija baudāmi. Man arī bija svarīgi, lai mēs nenosēstos — lai mani spēlētāji turpinātu ticēt saviem spēkiem atverot savu patieso potenciālu. Cīņa turpinās — katrā nākošajā spēlē kā mēs tā pretinieki tikai audzēs muskuļus.»

Pirms trešdienas spēles ar līderiem RFS savās mājās valmierieši šobrīd ar septiņiem punktiem tabulā ieņem trešo vietu, priekšā Riga FC ar deviņiem, aiz mums Ventspils ar septiņiem, bet abām par spēli vairāk. Mājas tūre noslēgsies šosvētdien, kad VOC pl. 16 uzņemsim liepājniekus.

BORISS BOGDAŠKINS mirkli pirms vārtu gūšanas no 11 m.s.s. atzīmes.

VALMIERA GLASS VIA — FK Ventspils 1:1 (1:0)

Vārti: Bogdaškins 45’+3’ (no 11 m.s.s.) — Mordatenko 67’

Brīdinājumi: Bagidī 65’ — Mordatenko 11’, Kazačoks 52’

Sastāvi: Lazarevs (v), Kramēns, Krautmanis (70’ Miķelsons), Kārkliņš, Lelis, Helovani, Ērglis (k), Nakamura, Bogdaškins (71’ Soloveičiks), Bagidī, Punculs — Baturins (v), Kazačoks (57’ Svārups), Koļesovs, Mordatenko, Helio (81’ Oliveira), Aijeguns, Tīdenbergs, Fortešs (46’ Vome), Alfa, Mamahs (k), Mickevičs.

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš

Skatītāji: 460

Atbildēt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.