SynotTip futbola Virslīgas turnīrā beidzot noticis ilgi gaidītais notikums — pie pirmās uzvaras atgriešanās sezonā tikuši VALMIERA GLASS VIA futbolisti, kuri trešdien Staicelē ar 2:1 pārspēja pēdējo divu gadu valsts čempionus Spartaks Jūrmala. Pirms šī panākuma sestdien, turpat Staicelē, vēl vienā spēlē valmierieši cieta zaudējumu pret FK Liepāja/Mogo (0:3).

Spēlē pret liepājniekiem mūsu futbolisti nedaudz bija pamainījuši taktisko zīmējumu uzsākot to ar pieciem aizsargiem, kur divi malējie aktīvi pieslēdzās uzbrukumiem. Šāda taktika savā ziņā nesa augļus, ja neskaita pirmo vārtu zaudējumu jau spēles 4. minūtē, kad atzīmējās liepājnieku pamatvērtība Ģirts Karlsons — augumā raženie Gatis Kalniņš, Klāvs Kramēns un Elmārs Sietinsons principā tika galā ar viesu uzbrucējiem — Verneru Apiņu un jau pieminēto Karlsonu.

Lielākie draudi nāca no liepājnieku pussargu līnijas, kur katrs no izpildītājiem (argentīnieši Toress un Strumija, latvietis Kozlovs, un īpaši senegālietis Keitā) ar saviem pretspēlētājiem visas spēles garumā tika galā visai regulāri. Jāuzteic vārtsargs Marks Bogdanovs, kurš vairākās situācijās glāba komandu, redzot viņa pūliņus reizēm talkā nāca arī veiksme — vismaz trīs reizes bumbu apstādināja arī vārtu konstrukcija.

Otrā puslaika sākumā tikai mazliet trūka, lai Alvis Jaunzems izlīdzinātu rezultātu — viņa sitiens pēc Rikardo Greja piespēles no tuvas distances lidoja augstāk par vārtiem. Spēles atslēgas moments nāca 67. minūtē, kad apšaubāmu 11 metru soda sitienu par Sietinsona pārkāpumu pret Apiņu nozīmēja kopumā labi tiesājošais Aleksandrs Anufrijevs. Trešo spēli pēc kārtas mūsu pretinieks no 11 metriem sita nekļūdīgi — šoreiz precīzs Leonels Strumija. Cenšoties atspēlēties pazaudējām koncentrēšanos aizsardzībā un pēc septiņām minūtēm Karlsons guva savus otros vārtus spēlē. Atlikušajā spēles laikā pretinieki meistarīgi noturēja savu pārsvaru un tālo ceļu mājup mēroja ar pacilātu garastāvokli.

Jau pēc četrām dienām mūsu futbolisti vēlreiz izgāja Staiceles futbola laukumā, šoreiz darba dienā un ne tajā pateicīgākajā laikā — pl. 16 (šī bija 17. kārtas pārceltā spēle), pie tam diezgan smagos laikapstākļos, kuriem kā izrādījās viņi bija krietni gatavāki nekā titulētie pretinieki — Spartaks Jūrmala.

Spēles sākums gan neko neliecināja par briestošo sensāciju — pēc pāris izniekotām iespējām jūrmalnieki savu panāca 7. minūtē, kad ļoti skaists vārtu guvums ar precīzu raidījumu vārtu devītniekā atzīmējās krievu leģionārs Artēmijs Malejevs. Turpinājumā Jūrmala vēl vairākas reizes apdraudēja Bogdanova sargātos vārtus, kā vienmēr aktīvi pa uzbrukuma labo malu rāvās Aleksejs Višņakovs, viņa sedzējam Jānim Marisam Taulavičam nācās krietni nopūlēties.

Arī pret Liepāju Jānim nebija vieglas dzīves pret reaktīvo Keitā. Spiedienu mūsējie izturēja, un vēl vairāk izlīdzināja arī rezultātu — 27. minūtē pēc Gata Kalniņa pacīnīšanās otrajā stāvā bumbu pa vārtu stabu raidīja Kristers Lūsiņš, bet ar otro iespēju to vārtu tīklā raidīja Staiceles spēļu sērijas viens no nelaimes putniem Sietinsons — 1:1. Vārtu stabi tika rībināti arī šajā spēlē, un atkal veiksme bija izvēlējusies stāvēt aiz mūsu vārtiem. Vēl vienu labu spēli savā aktīvā ierakstīja arī Bogdanovs. Bet galvenais uzvaras kaldinātājs šajā dienā bija Kalniņš, kurš arī guva uzvaras vārtus spēles 56. minūtē, kad pēc Lūsiņa raidījuma no brīvsitiena viņš bija pirmais pie Jevgeņija Nerugala atsistās bumbas, to acumirklī nogādājot vārtu tīklā. Burtiski uzartajā laukumā mūsējie atlikušajā laikā, teikšu — brīnumainā kārtā tomēr spēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru. Visi futbola dievi šajā dienā bija uzvilkuši Valmieras kreklu.

Šī bija Valmieras pirmā uzvara Virslīgā kopš 2003. gada 18. oktobra.

Gatis Kalniņš pēc spēles: «Liels prieks par uzvaru, par puikām kas šodien bija laukumā. Nebija viegla situācija, sezonas garumā bija vairākas spēles kurās bijām pelnījuši uzvaru, bet tā nenāca. Tā viegli nenāca arī šodien, skaidrs, ka pretinieku komandai visas spēles gaitā piederēja pārsvars, uz ko gan mēs bijām gatavi. Mums arī paveicās, ka iesitām divus. Vēlreiz liels paldies visiem, kas sezonas gaitā bija ar komandu. Mēs visi kopā ar darbu, pašatdevi un cīņassparu esam nopelnījuši šo pirmo uzvaru uz kuru gājām. Diemžēl tā atnāca ļoti vēlu, bet labāk vēlāk nekā nekad.»

Atkārtot savu varoņdarbu Nikolaja Trubačova vadītie vīri varēs jau šajā svētdienā, kad Slokas stadionā pl. 15 vēlreiz tiksies ar jūrmalniekiem.

MARKS BOGDANOVS AR GATI KALNIŅU Virslīgā apēduši ne vienu vien pudu sāls, guvuši neskaitāmas uzvaras un arī sāpīgus punus, un tieši ar viņu abu pūlēm Valmieras futbols piedzīvoja uzvaru, kuru visi gaidīja teju 15 gadus.

VALMIERA GLASS VIA — FK Liepāja/Mogo 0:3 (0:1)

Vārti: Karlsons 4’, 74’, Strumija 67’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Miķelsons 30’, Lūsiņš 65’ — Toress 16’

Sastāvi: Bogdanovs (v), Stīpnieks, Sietinsons, Kramēns, Miķelsons (46’ Cipe), Kalniņš, Taulavičus, A. Jaunzems, Lūsiņš, Ērglis (k) (46’ V. Jaunzems), Grejs (67’ Brauns) — Beglarjans (v), Kozlovs, Jurkovskis, Negro, Tobers (k) (77’ Jemeļins), Strumija (70’ Teidī), Toress, Karlsons (74’ Grebis), Hmizs, Apiņš, Keitā.

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

VALMIERA GLASS VIA — Spartaks Jūrmala 2:1 (1:1)

Vārti: Sietinsons 27’, Kalniņš 56’ — Malejevs 8’

Brīdinājumi: Grejs 61’ — Silva 75’, Agirre 90’+2

Sastāvi: Bogdanovs (v), Stīpnieks (46’ Grejs), Sietinsons, Kramēns, Cipe (88’ Nazarovs), Kalniņš, Taulavičus, A. Jaunzems, Lūsiņš, Ērglis (k) (81’ Veinbergs), V. Jaunzems — Nerugals (v), Kosoričs (k) (79’ Agirre), Freimanis (32’ Šlampe), Malejevs, Prudņikovs, Kobzars (66’ Davidovs), Višņakovs, Mihadjuks, Korzāns, Kovaļovs, Silva.