Kārtējo SynotTip futbola Virslīgas spēli VALMIERA GLASS VIA otro nedēļas nogali pēc kārtas aizvadīja Rīgā, šoreiz Skonto stadionā tiekoties ar Riga FC. Šīs cīņas liktenis izšķīrās vien spēles pēdējā ceturksnī, kad laukuma saimniekiem izdevās gūt trīs bezatbildes vārtus.

Valmieras trenera Trubačova rīcībā pirms šīs spēles bija gandrīz visi pamatsastāva spēlētāji, izņemot Artūru Bankavu, Ulvi Bērziņu un Kamronu Ngesē. Laukumā gāja arī uz tā ne vienu vien spēli FC Skonto sastāvā aizvadījušie Gatis Kalniņš un Artūrs Pallo. 10 sauso uzvaras sēriju uzņēmušo rīdzinieku sākumsastāvā rezultatīvā serbu uzbrucēja Darko Lemajiča vietā laukumā tika laists nesen iegādātais poļu snaiperis Kamils Biļinskis. Viņam līdzās arī vairāki pašmāju spīdekļi — Deniss Rakels, Ivans Lukjanovs un Vladislavs Gabovs.

Tikmēr stadiona tribīnēs par futbola atmosfēru parūpējās vairākas grupiņas ar ārvalstu futbola faniem, kuri acīmredzami uzjautrinājās par vientuļajiem Riga FC atbalstītājiem populārajā H sektorā. Tāda, pagaidām, ir pašmāju futbola realitāte — labākās Virslīgas komandas mājas spēlēs var saskaitīt ne vairāk kā 250 skatītāju, šķiet šī kluba plaši izvērstajām mārketinga aktivitātēm rezultāts ir gaužām vājš.

Skanot tiesneša Aleksandra Golubeva (šis vīrs ar saviem pienākumiem tika galā ļoti labi) svilpei, kas liecināja par spēles sākumu, iniciatīvu, kā tas tika gaidīts uzņēmās laukuma saimnieki. Tiesa pirmais patiesi bīstamais moments izvērsās pie Roberta Ozola sargātajiem vārtiem, kad spēles 10. minūtē Kristers Lūsiņš no soda laukuma robežas tieši pretī vārtiem spēcīgi raidīja bumbu vārtu četrstūrī, kuru tikpat eleganti atvairīja Ozols, vēlreiz apliecinot, ka ne velti ticis slavēts šīs sezonas rādītā snieguma dēļ.

Arī tālākā spēles gaitā mājiniekiem spēle nevedās, turpretī valmierieši turpināja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, kādā no tiem atkal vietā bija Ozols, kurš apstādināja Alvja Jaunzema centienus. Mirkli vēlāk Alvim atkal radās iespēja, diemžēl viņš nepamanīja pavisam brīvo Rikardo Greju uz 11 metru soda atzīmes, tā vietā izdarot neprecīzu sitienu pa vārtiem.

Vēl pēc mirkļa kļūdoties Rīgas aizsargiem Grejs nonāca lieliskā sitiena pozīcijā, bet to nespēja realizēt — sitiens garām vārtu tālajam stūrim. Vēl vienā prettriecienā Lūsiņš, Grejs un Alvis izskrēja trīs pret diviem aizsargiem, bet arī šo momentu nopūdelējām.

Labāko pirmo puslaiku līdzšinējā čempionātā tā arī neizdevās noslēgt ar vārtu guvumu, toties izdevās nosargāt savus.

Sākoties otrajam puslaikam, kā jau varēja gaidīt, rīdzinieki savu buksējošo lokomotīvi bija uztankojuši, un tā bija gatava skriet vēl ātrāk. Principā visa puslaika garumā bumba regulāri uzturējās mūsu laukuma pusē — īpaši aktīvi pa uzbrukuma kreiso malu bija Sjerraleones izlases spēlētājs Džordžs Deivīss, viņam piebalsoja arī Lukjanovs ar Rakelu. Valmieriešu aizsargi ar Bogdanovu vārtos rāvās vaiga sviedros apstādinot visus viņu centienus. Bet ne viņi bija šīs spēles varoņi. Jūtot nepatikšanas Riga FC galvenais treneris ukrainis Viktors Skripņiks 59. minūtē laukumā sūtīja Lemajiču. Spiediens pastiprinājās. Spēles 69. minūtē arī nāca pirmie vārti — pēc Rakela izpildītā stūra sitiena neviena nepiesegti bumbu uzņemt gatavi bija uzreiz trīs Rīgas spēlētāji — pilnā loze trāpījās Elvim Stuglim, kurš viegli bumbu ar galvu arī ieraidīja vārtos — 0:1. Sajutuši vārtu garšu rīdzinieki kā iekodies buldogs kaulā — neatlaida — 72. minūtē pēc ātras saspēles Lemajičs nokārtoja jau 0:2, bet vēl pēc desmit minūtē pēc līdzīga momenta jau 0:3, tādējādi gūstot savus 11. vārtus šajā turnīrā. Atlikušajās minūtēs mūsu futbolisti vairāk vaļības pretiniekiem neatļāva. Riga FC svinēja savu 11 sauso uzvaru pēc kārtas un iekārtojās arī 1. vietā turnīra tabulā.

Gatis Kalniņš pēc spēles: «Tādas divējādas sajūtas — aizvadījām, iespējams, savu labāko puslaiku čempionātā, kurā, principā, pretinieku komanda negaidīja, ka varam tik labi iesākt. Ieguvām trīs lieliskas iespējas izvirzīties vadībā — pārtraukt pretinieku lielisko sēriju, bet kaut kas allaž pietrūka. Līdzīga spēle, ar teritoriālu pārsvaru pretiniekiem. Gols atnāca no standartsituācijas, kas šādās spēlēs vienmēr var izšķirt uz vienu vai uz otru pusi spēles likteni. Pēc šiem vārtiem, skaidrs, ka komanda mazliet atvērās — devās vairāk uz priekšu, radās vairāk zonas, kur bumbas iespēlēt aiz mūsu mugurām, ko arī pretinieki lieliski izmantoja. Pie 2:0 jau metāmies iesist prestiža vārtus, neizdevās un ielaidām vēl vienus. Aizvadījām nesliktu spēli, bet, kā zināms, par to neviens punktus nedod un ar to arī ir par maz lai kaut ko turnīra tabulā uzlabotu.»

Viktors Skripņiks: «Esam apmierināti, ka uzvarējām. Šī bija jau trešā spēle nedēļas laikā. Redzot kā attīstījās pirmais puslaiks, mēs varējām arī šos divus-trīs vārtus ielaist. Izsaku komplimentu mūsu pretiniekiem, ne katra komanda, kas pie mums atbrauc spēlē droši dodoties uz priekšu. Runāju ar puišiem, viņi atzinās, ka pirmais puslaiks bijis grūtākais kāds viņiem bijis kopš manas atbraukšanas. Lai vai kā, parādījām savu raksturu, nospiedām pretinieku — noslēgumā uzvarējām ar lielu starpību. Futbols ar to arī ir skaists, ka vienmēr ir spēles intriga.»

Vēl šajā kārtā trešo uzvaru pēc kārtas svinēja FK Metta/LU (3:0 pār Jelgavu). Nu Mettai 13 punkti, Jelgavai 14, bet Valmierai divi. Nākamās turnīra spēles pēc vairāk kā nedēļas — 15. septembrī, kad mūsu futbolisti pašmājās uzņems Jelgavu.

RĪGAS ĒRGĻI Stefans Paničs (no kreisās), Elvis Stuglis, Antonijs Černomordijs un Darko Lemajičs stūra sitiena izspēlē pārlec Elmāru Sietinsonu ar Niku Savaļnieku gūstot arī pirmos vārtus — pēc mirkļa bumbu ar galvu vārtos raidīs Stuglis.

Riga FC VALMIERA GLASS VIA 3:0 (3:0)

Vārti: Stuglis 69’, Lemajičs 72’, 82’

Brīdinājumi: Deivīss 54’ — Miķelsons 41’, Bakmazs 84’

Sastāvi: Ozols (v), Deivīss, Biļinskis (81’ Primao), Stuglis, Paničs, Rakels, Černomordijs, Brizola (59’ Lemajičs), Lukjanovs, Gabovs (k) (75’ Kārkliņš), Šaričs — Bogdanovs (v), Bakmazs, Stīpnieks, Sietinsons, Miķelsons, Kalniņš, Lūsiņš, Pallo (46’ Brauns), A. Jaunzems, Ērglis (k) (61’ Savaļnieks), Grejs (78’ Cipe).

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Golubevs