SynotTip futbola Virslīgas 21. kārtā VALMIERA GLASS VIA sestdien savu mājas spēli pret FK Jelgava Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadiona rekonstrukcijas darbu dēļ aizvadīja Staicelē. Arī Staiceles sienas nelīdzēja valmieriešiem gūt pirmo uzvaru šajā sezonā, ciešot vēl vienu zaudējumu ar 1:4 (1:2).

Spēle gan iesākās ar Rikardo Greja kārtējo vārtu guvumu (jau trešo). Tie tika gūti pēc Alvja Jaunzema piespēles no kreisās malas. Arī turpinājumā valmierieši spēlēja pārliecinoši, liekot jelgavniekiem manāmi nervozēt (kā nekā šī komanda tika zaudējusi pēdējās piecās spēlēs).

Pārliecība gan šoreiz nospēlēja ļaunu joku – 16. minūtē pēc mūsu aizsargu neveiklas saspēlēšanās un zaudētās bumbas viens pret vienu ar Elvi Arnavu izgāja Daniils Hvoiņickis, kurš savu izdevību garām nelaida. Spēle kļuva nervozāka – arvien vairāk iesaistījās arī galvenā tiesneša Mareka Ķeres svilpe, kura signalizēja vai pie katras pretinieku apelācijas.

Kādā epizodē Gatim Kalniņam aizrādot par šādu netaisnību, spēles galvenais soģis tikai sarkastiski izmeta: «Atradušies turnīra līderi!» Lēnā garā spēles groži neatgriezeniski nonāca viesu rokās – arvien bīstamāk viņi sāka apdraudēt Staicelē dzimušā Arnava vārtus.

25. minūtē viņi savu arī panāca, tiesa, ar Elvja palīdzību, kurš netika galā ar centrēto bumbu, kas atlēca burtiski viņa priekšā, – to acumirklī izmantoja viesu aizsargs Ivo Minkevičs, iebakstot apaļumu vārtu tīklā, – 1:2. Mūsu futbolisti rokas nenolaida, bet atspēlēšanās arī diez ko nevedās.

Tikmēr viesi turpināja kasīties pat savā starpā, regulāri lamājoties, par ko īpaši dusmīgs vienā brīdī bija arī viņu komandas treneris Marians Pahars. Ar īpašu nesavaldību uz laukuma izcēlās Daniils Ulimbaševs, kura gājienus kādā spēles epizodē Pahars komentēja apmēram šādi: «Ulimbašev, es tevi tūlīt novākšu no laukuma. Zvaigzne atradusies!»

Visas šīs peripetijas gan neizdaiļoja futbola spēli, diez vai ko skaistu savā inspektora piezīmju grāmatiņā regulāri ierakstīja arī Miķelis Rubenis, kurš spēli vēroja no sānu līnijas pretējā pusē tribīnēm. Un diez vai no šādas spēles kādu mācību guva tribīnēs sēdošie Latvijas jauniešu izlases spēlētāji.

Tikmēr trešie viesu vārti atkal tika gūti pēc mūsējo kļūdas, šoreiz bumbu zaudējot Kristeram Lūsiņam, ātri tika izspēlēts uz pieredzējušo Mindaugu Grigaraviču, kurš savu izdevību garām nelaida, – 1:3. Tad vēl sekoja Artūra Pallo noraidījums, pēc kā «laukuma saimnieki» manāmi sasparojās – rezultāts gan nesekoja.

Punkts šai spēlei jeb ceturtie vārti atkal uz pašu sirdsapziņas – Jānis Māris Taulavičus Jelgavas kapteini Alanu Siņeļņikovu soda laukumā nopļāva kā zāli – tiesnesim nebija izvēles. Vienpadsmitnieku (uz to dedzīgi pretendēja arī Ulimbaševs, bet viņu atkal apsēdināja Pahars) realizēja Gurams Lukava – 1:4.

Marians Pahars pēc spēles: «Ilgi gaidījām šo uzvaru. Esmu daļēji apmierināts ar spēli – izveidojām daudzas iespējas, bet bija arī dažas nianses, kuras man nepatika. Valmiera darīja visu iespējamo, lai sarežģītu mums dzīvi, it īpaši pirmajās spēles minūtēs. Šī uzvara ir tikai mazs mūsu solis uz priekšu.»

Gatis Kalniņš: «Skaidrs, ka neesam apmierināti ar rezultātu, arī ar spēli. Iesākām negaidīti veiksmīgi, bet kas notika tālāk… Absolūti nepiekrītu, ka Jelgava daudz ko izveidoja, mēs viņiem vienkārši ļāvām izveidot šos momentus savu bērnišķīgo, muļķīgo kļūdu dēļ, kuras jau atkal pieļāvām. Visi četri goli ir pilnībā uz mūsu sirdsapziņas. Tā ir tā mūsu pieredze, ka mums pietrūkst. Ja mēs šādā veidā aizsargāsimies un ļausim pretiniekiem tik viegli iesist, tad mēs arī būsim tur, kur pašlaik. Neesam vēl tik meistarīgi, lai spētu pārvarēt visas šīs fāzes, kas ir futbolā – no aizsardzības uz vidus līniju, no tās uz uzbrukumu. Treneris (Nikolajs Trubačovs – aut.) propagandē uzbrūkošo spēli, grib spēlēt futbolu – mēs tā kā paklausīgi zēni mēģinām to realizēt, kaut ne vienmēr tas sanāk. Šajā situācijā, kurā esam nonākuši, komandā var redzēt, kuram ir raksturs un kurš ar sakostiem zobiem ies līdz galam. Ir spēlētāji, kuri ir padevušies, ir arī tādi, kuru vairs nav šajā komandā (Ante Bakmazs, Kamrons Ngesē – aut.). Tas ir pārbaudījums. Nākamās spēlēs redzēsim, kāds ir šīs komandas gars.»

Un nākamā spēle mūsu futbolistiem būs jau šosvētdien turpat Staicelē pl. 16 pret FK Ventspils, kas ar 43 punktiem – tikpat, cik RFS (par spēli gan mazāk) – min uz papēžiem līderiem Riga FC (49 p.).

JELGAVAS futbolistu slazdā nokļuvis valmieriešu vienīgo vārtu guvējs šajā spēlē – Rikardo Grejs.

VALMIERA GLASS VIA – FK Jelgava 1:4 (1:2)

Vārti: Grejs 3’ – Hvoiņickis 16’, Minkevičs 25’, Grigaravičs 48’, Lukava 74’ (no 11 m.s.s.)

Brīdinājumi: Lūsiņš 39’, Pallo 40’+54’, Savaļnieks 51’ – Grigaravičs 27’, Hvoiņickis 38’, Olberķis 42’, Ulimbaševs 89’

Noraidījumi: Pallo 54’

Sastāvi: Arnavs (v), Sietinsons, Miķelsons, Kalniņš, Cipe (46’ Savaļnieks), V. Jaunzems (60’ Taulavičus), Pallo, Lūsiņš (51’ Brauns), A. Jaunzems, Ērglis (k), Grejs – Kurakins (v), Grigaravičs, Lukava, Eisdens (60’ Redjko), Olberķis, Krušatins (86’ Rafaļskis), Hvoiņickis (77’ Kurtišs), Ulimbaševs, Siņeļņikovs (k), Šarifi, Minkevičs.

Spēles tiesnesis: Mareks Ķere

Atbildēt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.