VALMIERA GLASS VIA futbola komanda gatavošanos jaunajai Virslīgas sezonai uzsāka jau pērnā gada nogalē, pa vidu atrada arī jaunu galveno treneri, un pavisam nesen, 12. janvārī, aizvadīja arī pirmo treniņu āra apstākļos.

Par aktualitātēm komandā vaicāju tās vadītājam ULDIM PŪCĪTIM, kuram šajā laikā nākas rauties vai uz pusēm, lai mūsu pilsētai dāvātu vēl vienu sezonu (tiesa, valmierieši līdzīgi kā visas pārējās astoņas komandas šobrīd iziet licencēšanas procesu, kas arī noteiks, vai tās tiks pielaistas šim turnīram) augstākās raudzes pašmāju futbolu:

«Runājot par treneru jautājumu, nebija tā, ka vairs neizskatījām Nikolaja Trubačova kandidatūru kā variantu. Bet mana prioritāte bija atrast vietējo treneri. Latvijas treneru sarakstam (lai trenētu Virslīgas komandu, treneriem nepieciešama PRO-UEFA licence, tāda šobrīd ir 27 latviešu speciālistiem – aut.) esmu gājis cauri neskaitāmas reizes, prasījis atsauksmes. Jā, primāri mēs izskatījām Dmitrija Kalašņikova kandidatūru, bet atkrita arī viņa variants, jo viņam šādas licences vēl nebija (pašlaik viņš ir ceļā uz tās iegūšanu – aut.). Nevarēja apiet tās lietas. Tad parādījās Vladimira Babičeva variants – satikāmies, izrunājāmies un vienojāmies. Šobrīd viņš kārto pēdējās formalitātes, Valmierā gaidāms tuvākajās dienās. Līgums parakstīts uz gadu, bet kopumā skatāmies uz ilgtermiņa sadarbību, cerams, arī viņš.

Kā otrais treneris komandā strādās Gatis Ērglis. Iespējams, būs arī trešais. Gatis Kalniņš šajā sezonā klubā pildīs sporta direktora pienākumus – darbosies ar treneriem, attīstīs akadēmijas sistēmu, piepalīdzēs arī Normundam Zvejniekam darbā ar U-18 un, visticamāk, arī ar U-14 komandām. Viņš arī būs talantu treneris, kurš veidos jauniešu mini grupas, trenējot tos individuāli.

Jautājums vēl pastāv par vārtsargu treneri. Pēc sarunas ar Marku Bogdanovu sapratu, ka viņš vēl nevēlas kārt cimdus uz nagliņas un ir gatavs turpināt spēlēt. Es gan viņam teicu, ka tad mēģināšu atrast vārtsargu treneri, jo apvienot spēlēšanu ar trenēšanu ir ļoti grūti. Cienu viņa lēmumu. Tai pašā laikā atrast šādu kandidatūru – viņu ir tik, cik ir, un tas ir arī finansiāli liels trieciens. Baidos, vai pavasara otrajā pusē man nebūs jārunā ar Marku turpināt pēc pagājušā gada shēmas. Jebkurā variantā viņš paliek ar komandu.

Ar jauno treneri vairāk esam runājuši par to, kā panākt rezultātu. Viņam jau ir izveidojies savs rokraksts, un tas ir spēlējošs. Noteikti tas nebūs antifutbols, kuru piekopsim, lai tikai panāktu rezultātu. Lai arī dažus spēlētājus komandā viņš zina – mācēja nosaukt kādus piecus, sešus – apjautājoties, vai tie palikuši komandā, principā viņš šeit sāks visu no nulles. Man pat tas ir daudz interesantāk, jo, kad nāca Trubačovs, es tieši vēlējos, lai viņš paskatās uz šo komandu no malas, ar savu svaigu redzējumu. Tā notiks arī tagad.

Kas attiecas uz spēlētājiem, izņemot leģionārus, visi tie, kuri pabeidza sezonu, ir arī palikuši. Līdz sezonai gan vēl tālu. Iespējams, kādā brīdī komandai palīdzēs arī pieredzējušie – Gatis Kalniņš ar Valdi Veinbergu. Katram gadījumam mums būs šie divi džokeri.

Neviens jauns spēlētājs komandai konkrēti vēl pievienojies nav. Daži varianti ir izskatīšanas procesā. Arī Babičevs labprāt uz Valmieru atvestu atsevišķus spēlētājus, bet tur ir arī savas prasības, kuras vēl nezinām, vai spēsim izpildīt. Skatāmies arī leģionāru virzienā. Ņemot vērā pieredzi no pirmās sezonas, tad viņus, pirms aicināt, kārtīgi izvērtēsim, katrā ziņā viņiem būs jābūt kvalitatīviem.

Pirmā pārbaudes spēle paredzēta 27. janvārī Skonto hallē pret Lietuvas augstākās līgas jaunpienācēju – FK Panevėžys. Virslīgas pirmā spēle paredzēta tās otrajā kārtā – 15. vai 16. martā – mājās pret Daugavpili. Visas spēles tiks aizvadītas VOC laukumā.»

UZ BALTAJĀM SMILTIŅĀM Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā pirmajā āra treniņā pagaidām vēl bez galvenā trenera piedalījās: Māris Barkovskis (pirmais no kreisās), Jānis Mariss Taulavičus, Eduards Stīpnieks, Roberts Rainers Cipe, Egils Arturs Nazarovs, Kristers Lūsiņš, Oskars Madis Miķelsons, Valts Jaunzems, Mārcis Ērglis (otrajā rindā no kreisās), Klāvs Kramēns, Artūrs Rainers Talcis, Kārlis Zvirbulis, Alvis Jaunzems, Artūrs Bankavs, Elvis Arnavs, Ulvis Bērziņš un Klāvs Grosbergs. Mazajā attēlā: valmieriešu jaunais treneris Vladimirs Babičevs.

Atbildēt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.