SynotTip futbola Virslīgas 24. kārtā VALMIERA GLASS VIA futbolisti svētdien viesojās Slokas stadionā Jūrmalā, kur otro spēli pēc kārtas tikās ar pēdējo divu gadu valsts čempioniem Spartaks Jūrmala. Šoreiz pārsteigumu no mūsu komandas puses izpalika, un mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 (1:0).

Kā jau bija gaidāms, čempionu pilnvaras jau priekšlaikus nolikušajiem Spartaka vīriem pēc zaudējuma trešdien šai spēlei papildus motivāciju meklēt nenācās. Jau ar pirmajām minūtēm viņi metās plosīt Valmieras aizsardzību. Kamēr viņiem salīdzinājumā ar pēdējo spēli tika nomainīti pieci sākumsastāva spēlētāji, tikmēr mūsējiem tikai divi. Vēl vienu šādu spēli — īsteni rudenīgos apstākļos uz ļoti grūta laukuma, tikai pēc četru dienu atpūtas, nospēlēt maksimāli labi mūsu futbolistiem vienkārši pietrūka spēka un spēlētāju resursu, kuru pretiniekiem bija atliku likām.

Pirmos vārtus spēles 11. minūtē ielaidām pēc klasiskas izspēles — ātrs uzbrukums, Alekseja Višņakova piespēle no flanga un krievu leģionāra Aleksandra Prudņikova rezultatīvs noslēgums apsteidzot divus aizsargus — 0:1. Turpinājumā lai arī pārsvars nenoliedzami bija jūrmalniekiem, viņiem pagalam nesekmējās ar realizāciju, te jāsaka, ka atkal pārliecinoši vārtos darbojās Marks Bogdanovs. Labākā mūsu izdevība pirmajā puslaikā nāca 40. minūtē, kad teju no pašas Valmieras brīvsitienu (vismaz 30 metrus no vārtiem) izpildīja Kristers Lūsiņš — bumba tikai nedaudz aizspurdza garām vārtu tālajam devītniekam. Būtisks pagrieziens cīņas raksturā bija arī valmieriešu kapteiņa Mārča Ērgļa piespiedu nomaiņa spēles 26. minūtē — kādā no epizodēm viņš iedzīvojās pleca traumā.

Otrais puslaiks sākās ar līdzīgu scenāriju kāds nereti tika piedzīvots šīs sezonas pirmās puses spēlēs — ar ātri zaudētiem vārtiem. Pirmajos vainojami teju puse Valmieras komandas spēlētāji, tāpat arī otrajos — koncentrēšanās un niknuma trūkums divu minūšu garumā, principā, izšķīra šīs spēles likteni. Atlikušajā spēles laikā nevarētu teikt, ka abas komandas gaidīja mirkli, kad beidzot tiks zem siltām dušām — jūrmalnieku uzmainītie spēlētāji alka sevi pierādīt (Smitam tas izdevās, Agirrem gandrīz), bet Nikolaja Trubačova puiši neļāvās sevi pazemot un kā vienmēr cīnījās līdz galam.

Gatis Kalniņš pēc spēles: «Otrā spēle īsā laika sprīdī pret to pašu pretinieku, skaidrs, ka šoreiz viņi iznāca ar pavisam citu motivāciju — bija niknums uz mums, to arī mēs gaidījām un tam gatavojāmies. Gatavojāmies tam lai neielaistu ātrus vārtus, to izpildīt diemžēl neizdevās. Jūrmala visas spēles garumā turpināja uzbrukt un rādīja savu pārākumu visās spēles epizodēs. Pelnīta viņiem uzvara un laba pieredze mums.»

Tomas Ražnauskas, Spartaks Jūrmala galvenais treneris, ja pēc zaudējuma Staicelē pēc spēles preses konferencē bija gaužām skops savos izteikumos, tad pēc šīs uzvaras bija mazliet daiļrunīgāks: «Paldies puišiem par uzvaru. Pēc iepriekšējās spēles izdarījām secinājumus un uz šo izgājām jau ar pavisam citu uzlādes pakāpi. Izdarījām to ko mums vajadzēja izdarīt.»

Līdz sezonas beigām atlikušas vēl četras spēles, pēdējās trīs mūsu futbolisti izspēlēs uz jaunuzklātā seguma Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā. Pēdējā sezonas izbraukuma spēle paredzēta 19. oktobrī Rīgā pret RFS. Līdz tai daudzi Virslīgas futbolisti, tostarp Valmieras, piedalīsies vairākās Latvijas izlases spēlēs. U-21 izlasē uz UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajām spēlēm pret Nīderlandes un Andoras izlasēm iekļauts Alvis Jaunzems, bet U-19 izlasē uz divām pārbaudes spēlēm pret Grieķiju Kristers Lūsiņš.

SEZONAS STATISTIKA četrās spēlēs pret Spartaku — trīs zaudējumi un viena uzvara, vārtu attiecība — 4:12. Attēlā: Madis Oskars Miķelsons pret Stīvenu Smitu.

Spartaks JūrmalaVALMIERA GLASS VIA 4:0 (1:0)

Vārti: Prudņikovs 11’, 48’, Kovaļovs 50’, Smits 78’

Brīdinājumi: Mikuckis 88’ — V. Jaunzems 62’

Sastāvi: Melecis (v), Kosoričs (k), Šlampe, Stuglis, Malejevs (78’ Kobzars), Prudņikovs (75’ Smits), Davidovs (85’ Agirre), Višņakovs, Mikuckis, Korzāns, Kovaļovs — Bogdanovs (v), Miķelsons, Sietinsons, Kramēns, Kalniņš (68’ Barkovskis), Taulavičus, A. Jaunzems, Lūsiņš, Ērglis (k) (26’ Stīpnieks), Grejs (59’ Nazarovs), V. Jaunzems.

Spēles tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs