SynotTip futbola Virslīgas 25. kārtā VALMIERA GLASS VIA futbolisti piektdienas vakarā Rīgā, Arkādijas stadionā tikās ar RFS. Spēlei beidzoties ar mājinieku uzvaru — 3:0, valmierieši cieta 22 zaudējumu šajā sezonā.

Cīņā ar čempiontitula pretendentiem Nikolajam Trubačovam nācās iztikt bez savainotā komandas kapteiņa Mārča Ērgļa. Mārcim šī bija pirmā izlaistā spēle šajā sezonā. Viņa vietu sastāvā ieņēma Valdis Veinbergs, un lielā mērā pateicoties tieši Valda pieredzei un saiknei ar Gati Kalniņu mūsu komandai pirmajā puslaikā izdevās izturēt pretinieku spiedienu, ievērot spēles disciplīnu un nerespektēt RFS futbolistus.

Mājinieki gan spēles pirmajā pusē tomēr paspēja gūt vienus vārtus, kad tos 42. minūtē savam bijušajam komandas biedram Dāvim Indrānam uzdāvināja šīs spēles komandas kapteinis Kalniņš, kurš ne visai veiksmīgi atsita bumbu pēc Roberta Savaļnieka centrējuma no labās malas. Valmieras uzbrukums ar Greja, Lūsiņa un Jaunzema jaunākā trio priekšgalā pirmajā puslaikā darbojās visai aktīvi, tiesa pieļaujot gana daudz brāķa tieši uzbrukumu noslēgumu fāzēs vai piespēlēs.

Otrā puslaika jau pašā sākumā līdz ar pirmo RFS uzbrukumu tika zaudēti otrie vārti — astoņas precīzas piespēles no laukuma centra un precīzs brazīlieša Elivelto raidījums — 0:2. Turpinājumā, pēc Brauna uznākšanas laukumā, treneris Trubačovs izjauca piecu aizsargu līniju, aizvirzot Kalniņu uzbrukumā. Tas teju deva rezultātu — kādā no pretuzbrukumiem spēles 56. minūtē Gatim pietrūka tikai laba sapratne ar Greju lai rezultātu uz tablo samazinātu. Savu izdevību gan garām otro reizi nelaida tas pats Elivelto, kurš spēles 65. minūtē ar atkārtotu sitienu tomēr pārspēja, atkal kārtējo lielisko spēli vārtos aizvadījušo Marku Bogdanovu — 0:3. Atspēlēties, kā abu komandu tikšanās reizē 18. augustā Valmierā, kad no 0:3 panācām 2:3, mūsu futbolistiem gan šoreiz neizdevās, un cīņa noslēdzās ar drošu RFS uzvaru.

Tuvojoties turnīra izskaņai nevar nepamanīt, ka komanda, neskatoties uz visai drūmo sezonu tieši rezultātu ziņā, ir sasniegusi sev izvirzītos mērķus — pirmkārt būt komandai un progresēt, otrkārt būt pārliecinātai un treškārt būt kaujinieciski niknai. Arī atsevišķi futbolisti, ja sezonas sākumā spēlēja bikli, tad uz tās beigām ir atvērušies un rāda šim līmenim atbilstošu sniegumu. Ir arī tādi, kā piemēram, kreisās malas aizsargs Madis Oskars Miķelsons, kuri savu kvalitāti garajā sezonā pierādījuši katrā spēlē.

Pēc šīs kārtas tapa skaidrs, ka VALMIERA GLASS VIA ir zaudējusi pat teorētiskas iespējas panākt un apsteigt FK Metta/LU futbolistus, tādējādi trīs kārtas līdz turnīra beigām jau zinām savu vietu, kas šogad būs pēdējā — astotā. Kas gan vēl nenozīmē nonākšanu līgu zemāk, jo Latvijas futbola aizkulisēs izskan arvien skaidrāki signāli, ka jau ar nākamo sezonu Virslīga tiks paplašināta, tādējādi arī Valmierai tajā atradīsies vieta. Šo faktu gan vēl neviens oficiāli nav apstiprinājis, gaidīsim ziņas.

Tikmēr trīs atlikušās sezonas spēles tiks aizvadītas uz jaunuzklātā futbola stadiona seguma Vidzemes Olimpiskā centrā — jau šo svētdien, klātesot Latvijas Futbola federācijas prezidentam Kasparam Gorkšam un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Baikam pl. 14.30 tiks svinīgi atklāts jaunais laukums, bet pusstundu vēlāk iesvētīts tas tiks ar spēli pret Metta futbolistiem.

NEPARASTS DUELIS. Valcēnieša Oskara Mada Miķelsona Valmieras kreklā un valmierieša Roberta Savaļnieka RFS kreklā divcīņa kādā no spēles daudzajām epizodēm. Kaspara Volonta foto

RFS VALMIERA GLASS VIA 3:0 (1:0)

Vārti: Indrāns 42’, Elivelto 46’, 65’

Brīdinājumi: Fertovs 38’, Solovjovs 76’

Sastāvi: Ikstens (v), Solovjovs, Šergelašvili, Isajevs, Marusičs, Savičs, Elivelto, Sikharulidze (60’ Vačiberadze), Indrāns (68’ Toņiševs), Fertovs (k), R. Savaļnieks (80’ Sorokins) — Bogdanovs (v), Miķelsons, Cipe (77’ Taulavičus), Sietinsons, Kramēns (69’ V. Jaunzems), Kalniņš (k), Veinbergs (53’ Brauns), A. Jaunzems, Lūsiņš, Stīpnieks, Grejs.

Spēles tiesnesis: Andris Treimanis