Pirms izšķirošajām Optibet Virslīgas spēlēm aprunājāmies ar VALMIERA GLASS VIA galveno treneri Tamazu Pertiju, komandas kapteini Alekseju Grjaznovu un kluba viceprezidentu Uldi Pūcīti.

Tamazs Pertija

Vai var teikt, ka komanda šobrīd, pirms izšķirošajām spēlēm, atrodas vajadzīgajā kondīcijā?

Čempionāta izskaņu, neatkarīgi par ko tu cīnies — par čempionu titulu vai izdzīvošanu, vienmēr pavada emocionālais fons. Liela nozīme ir gribasspēkam, redzams, ka tas mums šobrīd komandā ir, bez tā būtu grūti gūt panākumus.

Ne visi spēlētāji ir spējīgi būt emocionāli šādos brīžos, un to mēs tagad labi redzam — kurš var, un kurš nevar, no tā arī var izdarīt tālākus secinājumus — ar kuriem arī turpmāk sadarbosimies, un ar kuriem nē.

Jau Liepājas spēlē izvēlējāmies šādu sastāvu, un plānojam arī atlikušajās trijās laist laukumā spēlētājus ar dzelzs noturību, stiprus un jaudīgus, tādus kuri arī psiholoģiski ir gatavi šādām spēlēm.

Vai piekrītat, ka uzvara Liepājā bija viena no komandas spilgtākajām šajā sezonā?

Stājāmies pretī stiprai komandai grūtos laukuma apstākļos, spēles laikā bijām iedzinējos, līdz tās beigām bija atlicis maz laika, kad izlīdzinājām rezultātu un beigās arī guvām uzvaras vārtus, jā tas parādīja mūsu rakstura stiprību, fizisko un emocionālo gatavību. Šajā ziņā šī uzvara bija izceļama, bet arī citas sezonas laikā mums bijušas ļoti nozīmīgas — katra no viņām mums bijusi īpaši vērta.

Izskatās, ka tieši fiziskā ziņā komanda šosezon ir izvairījusies no lieliem kritumiem.

Lai arī vēl trīs spēles priekšā, bet kopumā visu čempionātu izskatījāmies vienlīdz svaigi, par pierādījumu tam ir fakts, ka gandrīz visās spēlēs pretinieku esam presingojuši. Bija pāris spēles, kā piemēram uzvara pār Jelgavu, pārejot uz vasaras laiku, kad par sevi lika manīt nogurums. To es izskaidroju ar gadalaiku maiņu — kad esi pieradis pie vienas temperatūras, un pēkšņi strauji tā mainās, organisms uz tādām izmaiņām reaģē šādi.

Noteikti labs devums šai spēlētāju kondīcijai bija arī treniņnometnes, kas notika turnīra pauzēs. Tajās centāmies maksimāli izmantot visas mūsu iespējas aizvadīt daudzveidīgus treniņus. Labi sagatavojāmies arī pirms sezonas.

Šobrīd kapteiņa apsējs atlikušajās spēlēs ir uzticēts Grjaznovam.

Kapteinis ir komandas līderis laukumā, viņam ir daudz jārunā, ap sevi ir jāspēj savākt visu komandu. Mēs meklējam šādu cilvēku. Bija Mārcis, pieklājīgs puisis, bet viņš neattaisnoja manu redzējumu šajā ampluā. Bija Lazarevs — nevilka kā kapteinis, pēc tam Apija, it kā vecums bija atbilstošs, vēl dažas īpašības, bet arī nekā. Meklējam. Kapteinis, tā ir treneru labā roka laukumā, neizslēdzu, ka Grjaznovs šodien nespēs, un apspēju nēsās kāds cits. Šis jebkurā komandā ir ļoti grūts moments, atrast pašu pienācīgāko — kapteini, kurš vedīs komandu aiz sevis.

Grjaznova īpašības atbilst šim statusam — viņam ir cīnītāja raksturs, degsme, azarts, redzu, ka viņš ir arī ļoti komunikabls ar komandas biedriem, gan vietējiem, gan leģionāriem. Šobrīd viņam viss pietiek. Vēl pie tam, ja kapteinis laukumā no sevis atdod visu, tad tas ir tieši tas, ko vēlos redzēt.

Vai šobrīd atskatoties uz sezonu jau varat izdarīt kādus secinājumus, tā ir attaisnojusi jūsu paša cerības?

Kā saka, apetīte rodas ēdot. Tāpēc, laikam, pie šī jautājuma atgriezīsimies pēc šim trīs spēlēm. Šobrīd esam maksimāli koncentrēti tikai tām, mums ir zināms mērķis — gribam to sasniegt. Lai arī katra spēle bijusi atšķirīga, visvairāk šosezon priecē komandas rādītais sniegums. Esam to noturējuši, neskatoties uz to, ka spēlētāji gan gājuši, gan nākuši, bijusi plaša spēlētāju rotācija.


Uldis Pūcītis

Kādu vēstījumu varam nodot līdzjutējiem, kuri bijuši ar komandu kopā visas sezonas garumā, un noteikti būs arī šajās tik ļoti svarīgajās atlikušajās trīs spēlēs?

Sezona bijusi ļoti gara, interesanta, ar kāpumiem un kritumiem, daudz pārsteigumiem. Domāju, ka mēs saviem līdzjutējiem nelikām vilties. Šobrīd esam nonākuši pašā finiša taisnē, jāatdod pēdējie spēki, ceram to pašu sagaidīt arī no mūsu atbalstītājiem tribīnēs. Pateicos visiem, kas spēles nākuši vērot klātienē, un dubultā paldies arī tiem, kuri atbalstījuši komandu gandrīz visās izbraukumu spēlēs. Pateicos arī mūsu komandas atbalstītājiem, ka ir snieguši šādu iespēju spēlēt.

Vari minēt ar kādām grūtībām tev kā komandas vadītājam nācās saskarties šīs sezonas gaitā, un kādu mācību guvi strādājot vēl līmeni augstākā kvalitātē?

Noteikti, esmu daudz ko mācījies no mūsu trenera. Runājot par grūtībām, sezonas sākumā bija zināmas finanšu problēmas, bet tās tika atrisinātas. Šādā futbola sabiedrībā cīnoties ar lielajiem grandiem, ja laukumā mēs viņiem vēl izrādām pretsparu, tad ārpus tā mēs ar viņiem sacensties nevaram. Šajā cīņā zaudējām spēlētājus, arī starpsezonā bija grūtāk viņus piesaistīt — bija sarežģīti viņus pārliecināt iznākt no kaut kādas komforta zonas, un pārnākt uz Valmieru tīri futbola dēļ.

Kad komanda tā pa īstam noticēja savām spējām, un šī brīža mērķim?

Mums jau pirms pašas pirmās sezonas spēles bija saruna ar spēlētājiem, kurā treneris jau mēģināja iedvest šo ticību. Es arī biju viens no tiem skeptiķiem, kas tam nenoticēja līdz galam. Es ticēju komandai, ka tai ir spēks un tā var cīnīties, bet par Eirokausiem… Bet tad ar pirmajām spēlēm paši sev pierādījām, ka tas ir iespējams. Droši vien, ka sezonas otrajā pusē tam jau krietni vairāk noticējām. Šobrīd jau tas ir fakts — mērķis ir rokas stiepiena attālumā, viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem.

Varam jau paskriet notikumiem pa priekšu, un paskatīties, kas ar komandu notiks nākamgad?

Vienalga kā beigsies šī sezona, ar katru gadu esam spēruši soli uz priekšu, kāpjot līmeni augstāk. Šogad sanāk, ka esam pārlekuši pat pāri kādam no līmeņiem. Mērķis ir iet tālāk — visa komanda šosezon ir ieguvusi jaunu pieredzi, un ir pamats lai tā turpinātu un sasniegtu ko vēl lielāku. Domāju, ka spēka mums viennozīmīgi pietiks.

Kādiem 70-80% spēlētāju līgums ir arī uz nākošo sezonu, ja ne pat vairāk. Protams, būs kādas izmaiņas. Mēs arī vēl runāsim ar tiem spēlētājiem, kuriem nav līguma. Gaidāms, ka daudz kas pamainīsies visā Latvijas futbolā līdz ar jauno leģionāru limitu. Tas varētu mūs ietekmēt tikai pozitīvā ziņā, tā kā neesam lielbudžeta komanda, tad vieglāk būs cīnīties par spēlētājiem, un arī spēlētāju tirgus līdz ar to būs plašāks.

Ir jau zināms vai treneris Pertija paliks ar šo komandu arī nākamajā sezonā?

Jā. Mums ir vienošanās arī uz nākamo sezonu.


Aleksejs Grjaznovs

Kāds noskaņojums komandā pēc sulīgās uzvaras Liepājā un pirms izšķirošajām sezonas spēlēm?

Ļoti labs. Pēc uzvaras Liepājā beidzot sākam ticēt saviem spēkiem, šobrīd domājam tikai par uzvarām, neko citu. Šī spēle bija ne tikai spilgtākā mūsu izpildījumā šosezon, bet pati spilgtākā arī manā karjerā. Mēs bijām vienoti, visi cīnījāmies līdz pēdējais spēles sekundei. Paldies arī mūsu līdzjutējiem, kuri atbrauca atbalstīt.

Tev šī spēle varbūt bija īpaša, jo tev pirmo reizi tika uzticēts kapteiņa apsējs?

Tas arī. Ceru, ka nekļūdīšos un turpināšu viņu nēsāt. Paldies treneru korpusam, kuri sezonas gaitā man deva iespēju sevi pierādīt. Es pats jūtu, ka šogad esmu izaudzis kā futbolists jaunā līmenī. Paldies Tamazam, kurš ar mani daudz strādā. Apsolu tā strādāt arī turpmāk.

Esi bijis kapteinis savā karjerā kādā citā klubā?

Tikai jauniešu komandā.

Īsajā variantā, pastāsti kā vispār nonāci Valmierā?

Runāju ar aģentu, viņš teica, ka viņam piezvanīja no Valmieras, ka izrādīja interese par mani. Satikos ar Uldi un tā arī es te nonācu. Zināju, ka šeit strādās Tamazs, jau ļoti sen kā ar viņu gribēju pastrādāt. Esmu priecīgs, ka esmu viņa komandā.

Tamazs zināja tevi kās spēlētāju, tavas kvalitātes?

Viņš, teica, ka atceras mani no spēles Babītes sastāvā, kad tā spēlēja pret Liepāju. Un tas arī viss.

Zini par savu nākotni šajā klubā?

Notiek sarunas. Visticamāk, ka es palikšu uz vēl vienu sezonu.

Pērnajā sezonā abi ar aizsargu Leo spēlējāt RTU komandas sastāvā, nevar nepamanīt, ka jums ir cieša saikne arī Valmierā.

Tieši tā. Kad man bija tā iespēja pirmo reizi tikt sastāvā Valmieras spēlē, viņš man ļoti palīdzēja laukumā, gatavojot morāli arī vēl pirms spēles.

Pārzini arī vairākas valodas, tas noteikti palīdz tev laukumā.

Šajā komandā ir paveicies, jo visi runā angliski. Šī iemesla dēļ šosezon strauji esmu uzlabojis savas angļu valodas prasmes. Arī pateicoties Leo, jo diendienā dzīvojam ar viņu kopā un runājam tikai angliski

Ko apsoli mūsu līdzjutējiem sezonas izskaņā?

Pēdējais uzdevums šajā sezonā ir tikt Eirokausos, un mēs to izdarīsim.

Atbildēt

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.